sociální a humanitární činnost

Řád Nimatullahi je založen na bratrství a rovnosti všech lidských bytostí a opravdovém respektu ke všem náboženstvím světa, stejně tak jako je založen na lásce a službě veškerému lidstvu bez ohledu na učení, kulturu a národnost.

K uvádění principu lásky a služby lidstvu do praxe organizuje řád Nimatullahi činnost založenou na nesobecké práci a na finančních příspěvcích vlastních členů, která závisí na okolnostech a požadavcích obou stran.

V současnosti pracuje řád Nimatullahi v západní Africe, kde založil jednak v roce 1999 zdravotní středisko v Porto Novo v Beninu a pak v roce 2005 založil zdravotní středisko v Abidžanu v Pobřeží slonoviny. Obě střediska poskytují nemajetným zdravotní služby a léčiva či přístup k dalším formám péče.

Tato střediska mají pracovní síly a také vybírají dobrovolníky, na jejichž pomoc spoléhají. Bez ní by nemohla střediska normálně fungovat.

Výstavba a provoz těchto středisek, stejně jako zajišťování léčiv, lékařského zařízení, potravin apod., je zejména možné díky příspěvkům členů súfijského řádu Nimatullahi. Postupně vzrůstá zájem o tyto humanitární projekty mimo řád a do určité míry malé i velké společnosti i další NGO na ně přispívají.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s
%d blogerům se to líbí: